Kam nejvýhodněji uložit peníze? - přinášíme pravidelné měsíční přehledy.
Jak investovat? - investiční tipy, můžete investovat třeba jen 1 000 korun.

Chyby ve filmech

Nikdo z nás není dokonalý, dokonce ani naši oblíbení filmaři :-) Je to tak! Věřte tomu nebo ne, ale i oni občas udělají chybu. Někdy vás jen drobný nedostatek pobaví, jindy ho zcela přehlédnete. Pokud se však jedná o velkou chybu která vás praští do očí, může vám to zkazit požitek z celého filmu.

V této sekci se zaměříme právě na chyby ve filmech. Najdete zde chyby snad na všechny možné způsoby. Chyby, které vás pobaví i chyby, které vám doslova vezmou dech.

SnadnéFinance.cz Chybí vám stále peníze? - Finanční rádce v oblasti osobních financí. Poradíme s finanční stránkou u pojištění, spoření, nákupů, bydlení i legislativy.
www.SnadnéFinance.cz

Marie Antoinette

Film Marie Antoinette je historické životopisné drama režisérky Sofia Coppola z roku 2006 v hlavní roli s krásnou Kirsten Dunst.

Chybu ve filmu, kterou zde zmíníme působí spíše jako marketingová finta než skutečná chyba. Zkrátka působí jako záměr filmařů. V jedné scéně kde je záplava rokokových střevíců, kterých měla Marie Antoinetta stovky, jsou k zahlédnutí i veskrze moderní tenisky Converse. Záběr je ovšem natolik detailní, že si jich nejde nevšimnout. Buď se jedná o chybu jako trám nebo o čistý marketing.

Další (tentokrát drobnou) chybou je, když si Marie Antoinetta nemůže vybrat z tisíce párů bot, které jsou levé i pravé, avšak v té době byly boty stejné pro pravou i levou nohu a rozlišovat se začaly až kolem roku 1850, více než 50 let po její popravě.

Marie Antoinette a její Converse

Troja

Historické filmy jsou asi nejčastějším terčem hledačů filmových chyb. A není divu, uhlídat každý detail je opravdu velmi těžké. Tentokrát si ukážeme chybu v dalším historickém filmu a opět budou hrát hlavní roly boty.

Troja je akční historický film režiséra Wolfganga Petersena z roku 2004 v hlavní roli s úžasným Bradem Pittem. A chyb zde najdeme hned několik, například můžete zahlédnout lamy, tato zvířata však pocházejí z Jižní Ameriky a starověké Řecko je nemohlo znát. Hectorova manželka má na začátku Trojské války malé dítko nicméně za deset let (po skončení války) je dítě stále stejně velké.

A to nejsou chyby jediné, na závěr si ukážeme opět jednu s obrázkem. Když řecká armáda běží směrem ke Troji, vidíme na krátkou chvíli nohy bojovníka Eudora. Jde směrem k Achillovi a na krátký moment jsou vidět jeho sandály, které mají klasickou moderní podrážku!

Chyba ve filmu Troja

Argo

Úsměvné chybě se nevyhnulo ani tří oscarové historické drama Argo.

Dramatický thriller Argo vychází ze skutečného příběhu. Popisuje tajnou operaci na záchranu šesti Američanů, která se odehrála na pozadí krize s rukojmími v Íránu koncem roku 1979. Hlavní roli ztvárnil a režie se ujal Ben Affleck.

A je to právě Ben Affleck, který je nyní naším cílem. Přesněji jeho levá ruka, na které má krásné hodinky značky Rolex Deepsea. Jde vskutku o detail, drtivá většina toto ani nepostřehne, ale zmíněný model hodinek se na přelomu 70. a 80. let ještě nevyráběl, prodávat se začaly až v roce 2008.

Chyba ve filmu Argo

Rychle a zběsile

Akční krimi thriller Rychle a zběsile se dočkal hned několika pokračování. Menší nebo větší chyby najdeme v každém díle. Vezmeme to ale hezky popořadě a ukážeme si několik chyb z úvodního úspěšného filmu z roku 2001, režie se ujal Rob Cohen.

Ve scéně, kdy Hondy gangu, který přepadával nákladní vozidla, dojíždějí nákladní auto, je možné vidět, že pod návěs by se vejít nemohly. Přesto pod ním poté projedou. V závěru filmu, kdy závodí Dom (Vin Diesel) a Brian (Paul Walker), po přejezdu přes koleje Dom (Vin Diesel) naráží do nákladního vozidla. Po jeho vymrštění do vzduchu ale není vidět, že by byla přední část vozidla jakkoli porušená.

Další chybu si ukážeme už graficky. Při poslední automobilové honiče se dostalo do záběru kameramana auto, ve kterém lze snadno rozeznat kaskadéra s helmou místo postavy Doma (Vin Diesel).

Chyba ve filmu Rychle a zběsile

Další strana:

1 | 2