Kam nejvýhodněji uložit peníze? - přinášíme pravidelné měsíční přehledy.
Jak investovat? - investiční tipy, můžete investovat třeba jen 1 000 korun.

Chyby ve filmech

Pokračujeme ve výpisu nejznámějších filmových chyb. Dosud jsme se vyhýbali (neúmyslně) českým filmů, tak je načase to změnit :-)

Líbíš jako Bůh

O českých filmařích se tvrdí, že jsou nejlepší na světě. Uznávaní jsou zejména čeští kaskadéři ale také loutkoherci a další profese. I přes jednoznačné kvality českých filmařů najdeme chyby i v domácích filmech. Začneme jedním z nejoblíbenějších filmů posledních let.

Romantická komedie Líbáš jako Bůh režisérky Marie Poledňákové patří mezi divácky nejúspěšnější filmy, drobné chyby v něm ale jsou. Tak například: Když volá dispečerka ze záchranky záchranáři Františkovi (Oldřich Kaiser), je čas 18:57. Hned na to však píše František zprávu své milence a na mobilním telefonu je čas 15:20. A podobných časových nesrovnalostí je ve filmu více: Když Helena vyštrachá zvonící mobil zpod vánočního stromečku, čas přijetí sms je 15.20 - ale děti přišly už za tmy a navíc je dokonce již po večeři!

Chyby se dopustil také zvukař, když sanitka vyjíždí z garáží, má spuštěnou sirénu, ale nemá zapnuté majáky! Mělo by to být naopak, v garážích jistě stačí pouze světelná signalizace.

Líbáš jako Bůh

SnadnéFinance.cz Chybí vám stále peníze? - Finanční rádce v oblasti osobních financí. Poradíme s finanční stránkou u pojištění, spoření, nákupů, bydlení i legislativy.
www.SnadnéFinance.cz

Babovřesky

Kasovním trhákem roku 2013 byly Babovřesky režiséra Zdeňka Trošky. Divácký úspěch tohoto filmu je pro nás však velkou záhadou. Jednotlivé chyby nebudeme rozepisovat. Trochu si to zjednodušíme a doufám, že se spokojíte s konstatováním, že celý film je jedna velká chyba!

Lituji 133 minut, které jsem strávil v kině i vyhozených tří stovek (za 2 lístky). Aktuální hodnocení na ČSFD se pohybuje kolem 20%, to snad hovoří samo za sebe. Omlouvám se za silně osobní pojetí komentáře k tomuto filmu, ale nemohl jsme si ho odpustit. Příště se již budeme opravdu věnovat skutečným chybám v českých filmech.

Babovřesky

Další strana:

1 | 2